• Yöretürk
  • Konu Başlıkları
Kargo Tanımları

Kargo Tanımları

Mağaza Teslimat Yönetimi

Öncelikle mağazanız ilk açıldığında mağaza teslimat yönetiminden teslimat tanımlarınızı yapmalısınız. Yeni ekleye basarak teslimat şablonunuzu tanımlayınız. Kargo ücretini kimin tarafından ödeneceğini seçin. (Mağaza Öder, Alıcı Öder) Mağaza öder seçeneğinde müşteriye kargo ücreti yansımaz. Alıcı öder seçeneğinde müşteriye kargo ücreti yansır.

Kargo Tanımları

Kargo Ücretinin Hesaplanması

Kargo ücretinin hesaplanması için girmiş olduğunuz ürünlerin desi ve/veya ağırlığını girmelisiniz. Ürünlerinizin desilerinin nasıl girildiğini öğrenmek için Doğru Ürün Girişi sayfasını inceleyimiz. Daha sonra mağaza teslimat yönetiminde alıcı öder olarak tanımladığınız kargonun desi ücretlerini girmelisiniz. Bunun için yapmanız gereken kaç desiye kadar ne kadar ödeyeceği. Örnek; 5 desiye kadar 8 TL, 10 desiye kadar 15 TL vb. gibi. Kargo indirimleri bu ücretler üzerinden hesaplanır. Unutmayın anlaşmalı olduğunuz her kargo şirketi için bu tanımlamayı yapmalısınız.

Kargo Tanımları

Kargo İndirimlerinin Tanımlanması

Kargo indirimlerini sepet kampanya tanımları bölümünden yönetiyoruz. Kargo indirimi olarak bir sepet kampanyası oluşturun. Tarih dışında herhangi bir filtreleme yapmayın. Kaydettikten sonra kargo indirimlerinizi tanımlayınız. Dilerseniz kademeli olarakta düzenleyebilirsiniz. Örnek; 50 TL - 100 TL arası siparişlerin kargo ücretinin yarısını, 100 TL ve üzeri siparişlerin kargo ücretinin tamamını karşılayacak şekilde tanımlama yapabilirsiniz.

Unutmayın ! Kargo indirim tanımlarınızı her oluşturduğunuz kampanya için de yapmalısınız. Dilerseniz ilgili kampanyada farklı kargo indirim uygulaması da yapabilirsiniz.

Kargo Tanımları

Kapıya Teslim

Eğer kapıya kendi araçlarınızla teslimatınız varsa teslimat şablonlarınızda tanımlayınız. Hangi bölgelere hangi koşullarda teslimat yaptığınızı mağazanın özel koşulları sayfasında ve ürün detaylarında açık bir şekilde belirtiniz. Örnek; süt ve süt ürünleri satan bir mağaza günlük süt için belli bölgelere hizmet verirken diğer ürünleri için tüm Türkiye'ye hizmet verebilir. Yanlış siparişin verilmemesi için ilgili ürün detayında açıklayıcı bilgiyi mutlaka yazın. Ürün adı altında çıkan kırmızı uyarı yazısı olan Özel Kod 14 alanını da kullanınız.